Już dziś po pokazie filmu „Czas na Ilhan” (U-jazdowski Pracownia 17:45) zapraszamy na prezentacje raportu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - „Migranci, repatrianci i teorie spiskowe - raport z monitoringu kampanii wyborczej”, w którym prawnicy Fundacji oraz zaproszeni goście będą rozmawiać o wykorzystywaniu mowy nienawiści w grze politycznej.
Również w CSW U-jazdowskim, w Laboratorium, porozmawiamy o medycznej marihuanie w Polsce. Będą z nami dr Marek Bachański, Magdalena Dąbkowska z Global Drug Policy Program OSF, dziennikarka Aleksandra Pezda oraz Kamil Sipowicz. Rozmowa zostanie poprzedzona projekcją pierwszego polskiego pełnometrażowego dokumentu na ten temat „Podziemie nadziei” (U-jazdowski Laboratorium 19:00).
We wtorek zapytamy też o związki ludzi i robotów, z punktu widzenia praw człowieka. W dyskusji o społecznych, prawnych i etycznych konsekwencjach postępującej automatyzacji wezmą udział prof. Magdalena Środa, Zuzanna Warso z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Mirosław Wróblewski z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Debata zaplanowana jest po projekcji filmu „Cała prawda o robotach mordercach” (Kino Muranów 19:00).
Do Warszawy na spotkania z publicznością przyjechał Talal Derki. Reżyser głośnego „Powrotu do Homs” będzie opowiadał o pracy nad swoim najnowszym filmem: „O ojcach i synach” (Kino Luna 18:00). To poruszająca opowieść o ojcach, wojownikach ISIS, którym miłość do własnych dzieci nie przeszkadza w szkoleniu ich na bojowników dżihadu. Dokument „O ojcach i synach” zdobył już m.in. główną nagrodę w Sundance oraz na Krakowskim Festiwalu Filmowym, teraz jest okazja, by zobaczyć go w Warszawie oraz spotkać się z reżyserem.