TYMRAZEMGLOSUJE.EU

W głosowaniu w wyborach europejskich chodzi o wybór Twojej przyszłości

#1 Twój głos ma wpływ na to, jakie decyzje podejmuje Parlament Europejski w sprawach dotyczących Twojego codziennego życia

Parlament Europejski podejmuje bardzo ważne decyzje: jak rozwijać gospodarkę, jak sprawić, by wykorzystanie energii było bardziej efektywne, jak zapewnić bezpieczeństwo żywności, która trafia na nasze stoły. Głosując, wybierasz, kto będzie podejmował te decyzje i jakie będą miały znaczenie dla świata, w którym chcesz żyć. Jeśli nie głosujesz, tracisz wpływ na te sprawy.

#2 Twój głos daje Unii Europejskiej siłę, aby chronić Ciebie i Twoją rodzinę

Świat stoi przed wieloma wyzwaniami - od migracji po zmiany klimatyczne. Jeśli te problemy rozwiązujemy wspólnie, łatwiej znaleźć nam rozwiązania. Nasza Unia jest liderem w dziedzinie innowacji i inwestycji, których potrzebujemy, aby stawić czoła zmianom klimatycznym. Unia pracuje również na rzecz ochrony naszego sposobu życia i naszej prywatności. Twój głos daje Unii siłę, która jest potrzebna, by działać.

#3 Twój głos chroni demokrację

Wszędzie wokół nas widzimy, jak niekwestionowane „prawdy” mogą przekształci różnorodność w podziały i jak krucha może być demokracja, jeśli nie będziemy korzystać z naszego prawa do głosowania. Nasza Unia opiera się na wspólnym poszanowaniu praw podstawowych i zasad demokratycznych. Twój głos jest potwierdzeniem tych praw - dla Ciebie i dla innych.

Tym razem nie wystarczy tylko mieć nadziei na lepszą przyszłość - tym razem wszyscy muszą wziąć za nią odpowiedzialność i wybrać własną przyszłość.